DEBATA Z MŁODZIEŻĄ O CYBERPRZEMOCY

0
205
Debata
Debata

Prawie całą salę kinową zgromadziła wczorajsza debata społeczna dla młodzieży pod nazwą „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Jak bezpiecznie korzystać z sieci internetowej i jak ustrzec się przed zagrożeniami płynącymi z sieci, o tym mówili zaproszeni goście.

Debata społeczna pod hasłem: „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”, skierowana była do młodzieży i kadry pedagogicznej szkół powiatu bieszczadzkiego. Gospodarzem debaty był Komendant Powiatowy Policji w Ustrzykach Dolnych podinsp. Aleksander Szymaszek, który na początku przywitał wszystkich uczetników debaty i skierował do młodzieży słowa wporwadzające w temat cyberprzemocy.

Przed zagrożeniami cyberprzestępczością przestrzegali zaproszeni goście. O zjawisku cyberprzemocy oraz przypadkach zjawiska w szkole mówił asp. Dariusz Szeliga, nastepnie sierż.szt. Mateusz Majkut z Sekcji Psychologów KWP w Rzeszowie zwrócił uwagę na to kim jest sprawca, a kim ofiara, jak reagować, gdzie szukać pomocy. Kwestie odpowiedzialności prawnej młodziezy przedstawiła adw. Judyta Kasperkiewicz. Pani adwokat w swoim wystąpieniu zwróciła równiez uwagę czym jest darknet.

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Ustrzykach Dolnych, wprowadzili uczestników debaty w zagadnienie cyberprzemocy przedstawiając cztery scenki, które sami przygotowali dla swoich kolegów i koleżanek.

Pamiętajmy: Jeśli chcemy chronić nasze dziecko, to przede wszystkim powinniśmy interesować się tym, co ono robi na ekranie komputera, tabletu, czy tez telefonu komórkowego. Tylko dzięki takiemu działaniu będziemy mogli w porę zareagować na różnego rodzaju zagrożenia, a których jest wiele w „sieci”.

Policjanci ustrzyckiej komendy dziękują wszystkim za udział w debacie, w tym szczególnie uczniom Liceum Ogólnokształcącego w Ustrzykach Dolnych za dobrowolne zaangażowanie w przygotowanie scenek o cyberprzemocy oraz opiekunowi grupy pedagog Pani Marioli Pęzioł.

źródło: KPP Ustrzyki Dolne