„SMOG” – PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ

0
272
KPP
KPP

Podkarpaccy policjanci podsumowali działania pod nazwą „SMOG”. Celem tej ogólnopolskiej akcji była kontrola samochodów pod względem prawidłowego stanu technicznego, w szczególności emitowania nadmiernej emisji spalin do atmosfery. W wyniku działań skontrolowano ponad 1300 pojazdów.

Policyjne działania ukierunkowane były na wyeliminowanie z ruchu niesprawnych technicznie pojazdów, a w szczególności tych, które charakteryzują się nadmierną emisją spalin do atmosfery. Funkcjonariusze za pomocą dymomierza sprawdzali, czy kontrolowane pojazdy nie emitują spalin o nadmiernej toksyczności. Reagowali również na wykroczenia drogowe związane ze stanem technicznym pojazdów.

Kontrole drogowe z wykorzystaniem dymomierzy spalin są przeprowadzane cyklicznie przez policjantów ruchu drogowego. Działania te pozwalają wskazać samochody, które nie powinny być dopuszczone do jazdy ze względu na przekroczenie norm emisji spalin.

Ogólnopolskie działania „SMOG” odbyły się w środę. Na terenie województwa podkarpackiego policjanci ruchu drogowego skontrolowali 1325 pojazdów. W związku z ujawnionymi nieprawidłowościami zatrzymano 10 dowodów rejestracyjnych.

źródło: KWP