TYDZIEŃ POMOCY OSOBOM POKRZYWDZONYM PRZESTĘPSTWEM

0
175
TYDZIEŃ POMOCY OSOBOM POKRZYWDZONYM PRZESTĘPSTWEM
TYDZIEŃ POMOCY OSOBOM POKRZYWDZONYM PRZESTĘPSTWEM

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, który w tym roku potrwa od 21 do 28 lutego 2020 r., to kolejna edycja akcji koordynowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Związana jest ona z ustanowieniem dnia 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw.

Idea obchodów Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw zrodziła się w 2000 r. w Ministerstwie Sprawiedliwości i ma na celu zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Jest ona związana z obchodzonym 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw. W Polsce dzień ten został ustanowiony Dniem Ofiar Przestępstw na mocy ustawy z dnia 12 lutego 2003 r. o ustanowieniu 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw. Ma on służyć przypominaniu o trudnej sytuacji ofiar przestępstw i ich rodzin.

Mając na uwadze pozytywne doświadczenia z przebiegu wcześniejszych obchodów „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” od 21 lutego do 28 lutego 2020 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Lesku będzie można uzyskać pomoc prawną od policjantów Wydziału Kryminalnego. Całodobowa obsługa zdarzeń prowadzona będzie w budynku KPP Lesko, a w podległych Posterunkach Policji w Baligrodzie i Polańczyku w godzinach pracy policjantów. Policjanci Wydziału Kryminalnego będą do dyspozycji zainteresowanych poradą w godzinach dyżurowania, czyli od 8.00 do 22.00.

Lista miejsc, w których będzie można uzyskać niezbędne informacje, znajduje się na stronie internetowej www.funduszsprawiedliwosci.gov.pl

źródło: KPP Lesko